U16 kadeti: pret turkiem atspēlēties neizdevās, svētdien 22:00 ar Itāliju

14.09.2022

Latvijas U16 puišu izlase (2006. dzimšanas gads) sestdien, 13. augustā, Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē Eiropas U16 čempionātā A divīzijas turnīra otrajā spēlē zaudēja Turcijas kadetiem – 51:60 (9:18, 24:36, 38:47). C grupas pēdējā spēlē svētdien, 14. augustā plkst.22, pretinieki būs Itālijas basketbolisti. Astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no D grupas komandām (Spānija, Grieķija, Melnkalne, Ziemeļmaķedonija). Spēļu tiešraidēm varēs sekot https://www.fiba.basketball/europe/u16/2022

Latvijas basketbolisti arī otro spēli sāka slikti, aizraujoties ar nepamatotām individuālajām darbībām un zaudējot divcīņās ar fiziski jaudīgākajiem pretiniekiem. 16. minūtē Turcijas komanda bija sasniegusi iespaidīgu pārsvaru (15:31). Turpinājumā latviešiem izdevās atrast gan pretlīdzekļus turku uzbrukumam, gan ceļus uz sāncenšu grozu. Rezultāta starpība pakāpeniski tika sadeldēta: 19. minūtē – 24:31, 34. minūtē 45:49, 39. minūtē 51:57. Bija iespējas tikt vēl tuvāk, tomēr ik reizi tās iztraucēja pašu steiga un kļūdas.

Simbolisks zaudējums cīņā pie groziem (39-42), toties nebūt ne simboliska sakāve kļūdu skaita ziņā (26-14), dodot iespēju pretiniekiem gūt 21 punktu (pašiem pēc Turcijas izlases kļūdām – 7). Skaidri redzama recepte, kas jāpaveic, lai turnīra turpinājums būtu veiksmīgāks. Arī tālmetienu precizitāti var vēlēties labāku (8/29 – 4/19). Soda metienu attiecība daiļrunīgi raksturo agresivitāti uzbrukumā (3/4 – 10/23).

Jēkabs Niedra guva 11 punktus.

Neatkarīgi no spēles Latvija – Itālija rezultāta, latvieši grupā finišēs 4. vietā un 16. augustā astotdaļfinālā spēlēs ar D grupas labāko komandu Grieķijas izlasi.

14. augustā: 15:15 Turcija – Polija, 22:00 Latvija – Itālija

A grupa: Izraēla – Nīderlande 81:55, Lietuva – Francija 73:41, Francija – Izraēla 92:80, Nīderlande – Lietuva 73:80

B grupa: Slovēnija – Dānija 60:42, Serbija – Horvātija 77:86, Horvātija – Slovēnija 64:83, Dānija – Serbija 56:77

D grupa: Melnkalne – Ziemeļmaķedonija 62:69, Grieķija – Spānija 75:47, Spānija – Melnkalne 74:66, Ziemeļmaķedonija – Grieķija 48:78