Visi jaunumi

U16 kadeti: objektīvā 11. vieta un izaugsmes perspektīvas (trenera komentārs)

13.08.2023

Dalīties:

Latvijas U16 vīriešu izlase (2007. dzimšanas gads), svētdien, 13. augustā, Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē Eiropas U16 čempionāta A divīzijas turnīra spēlē par 11. vietu pārspēja ar Somijas kadetus – 73:63 (12:11, 24:30, 52:49). Septiņās spēlēs latvieši izcīnīja divas uzvaras.

Pēdējā spēlē Latvijas komanda labāk par pretiniekiem aizvadīja otro puslaiku, trešās ceturtdaļas beigās izvirzoties vadībā un pēdējā ceturtdaļā pamazām palielinot pārsvaru.

Adrians Andževs guva 18 punktus, Markuss Sipko 15 (5 atl., 4 piespēles), Markuss Berkolts 10.Latvijas U16 izlases galvenais treneris Agris Galvanovskis:

“Vieta atbilst komandas pašreizējam reālajam spēkam. No pirmā desmitnieka komandām, iespējams, varējām uzvarēt Grieķiju, taču objektīvi tās visas bija jaudīgākas.

Astoņas pārbaudes spēles un septiņas cīņas čempionātā – process bija smags un vērtīgs. Tā bija cīņa ar pretiniekiem, bet vēl vairāk ar sevi. Nedrīkst padoties, nedrīkst pretinieku radītā spiediena apstākļos pazaudēt spēles disciplīnu, nedrīkst pēc labi aizvadītām minūtēm pazaudēt koncentrēšanos un dažos mirkļos izsēt visu iegūto. Treneri par šīm tēmām var runāt no rīta līdz vakaram, bet ar to nepietiek. Spēlētājiem pašiem jāizdara secinājumi ar rīcību, ne tikai ar vārdiem.

Negāja viegli, bet patīkami gan par to, ka uzvarējām izšķirošajā spēlē un nosargājām vietu A divīzijā, gan par to, ka parādījām raksturu pēdējās spēles otrajā puslaikā un pabeidzām turnīru labā noskaņojumā.

Puiši uz savas ādas izjuta, kāds ir basketbols Eiropā, kuros elementos atpaliekam. U16 čempionātā efektīvi ir ātraudži. Mums visi vēl ir augoši puiši, tāpēc U18 čempionātā skats jau varētu būt daudz labāks. Protams, ar nosacījumu, ja būs nopietns darbs treniņos un viņi sāks spēlēt vīru basketbolu Ramirent Nacionālajā līgā vai vismaz Reģionālajā līgā. LJBL var pievienoties savām sporta skolu komandām finālos un priecāties par izcīnītajiem tituliem, taču ikdienā progresam ar to nepietiks.”

Eiropas vīriešu U16 čempionāts: Skopje (Ziemeļmaķedonija), 5.-13. augusts

Finālā: Itālija – Spānija. Par 3. vietu: Francija – Lietuva

Par 5. vietu: Vācija – Slovēnija 65:52. Par 7. vietu: Grieķija – Serbija 60:71. Par 9. vietu: Polija – Turcija. Par 11. vietu: Somija – Latvija 63:73. Par 13. vietu: Melnkalne – Izraēla 63:81. Par 15. vietu: Beļģija – Ziemeļmaķedonija 90:72.

Pusfinālā: Itālija – Francija 77:63, Spānija – Lietuva 80:63

Par 5./8. vietu: Vācija – Grieķija 79:73, Slovēnija – Serbija 74:72. Par 9./12. vietu: Polija – Somija 79:49, Latvija – Turcija 57:75. Par 13./16. vietu: Beļģija – Melnkalne 70:83, Ziemeļmaķedonija – Izraēla 48:71

Ceturtdaļfinālā: Itālija – Vācija 75:56, Francija – Grieķija 86:72, Slovēnija – Spānija 79:82, Lietuva – Serbija 66:63

Par 9./16. vietu: Beļģija – Polija 58:76, Melnkalne – Somija 65:74, Ziemeļmaķedonija – Latvija 46:57, Turcija – Izraēla 85:49

Astotdaļfinālā (9. augustā): Itālija – Beļģija 102:72, Vācija – Polija 80:47, Francija – Melnkalne 91:50, Grieķija – Somija 81:70, Slovēnija – Ziemeļmaķedonija 100:65, Spānija – Latvija 100:48, Lietuva – Turcija 73:66, Serbija – Izraēla 70:64