U16 kadeti: ceturtdaļfināls pēc piecu gadu pārtraukuma; trešdien plkst.16 ar Franciju

13.08.2024

Latvijas U16 vīriešu izlase (2008. dzimšanas gads), otrdien, 13. augustā, Grieķijas pilsētā Iraklijā Eiropas U16 čempionāta A divīzijas turnīra astotdaļfinālā pārspēja Vācijas komandu – 75:68 (8:23, 33:35, 59:46). Latvijas vīriešu komanda Eiropas jaunatnes čempionāta ceturtdaļfinālā spēlēs pēc piecu gadu pārtraukuma. Trešdien plkst.16 ceturtdaļfinālā pretinieki būs Francijas kadeti, kas astotdaļfinālā pārspēja Horvātijas komandu (90:59).  Spēļu video un statistikas tiešraides šeit.

Atšķirības komandu komplektācijā diktēja taktiku – auguma parametros pārākie vācieši savus uzbrukumus virzīja pēc iespējas tuvāk grozam, savukārt latvieši centās likt pretī ātrumu saspēlē un lēmumos, cenšoties sabalansēt uzbrukumus no dažādām distancēm.

Līdz otrās ceturtdaļas vidum savu plānu krietni labāk īstenoja Vācijas komanda. Latviešiem starta uztraukumu vēl vairāk palielināja pirmie neprecīzie metieni, un neveiksmes uzbrukumā dažbrīd turpināja arī nepareizi lēmumi aizsardzībā( 15:31 – 15. minūtē). Bet, nokratot stresa pinekļus, Latvijas komanda pamazām atrada ritmu uzbrukumā un sāka kontrolēt cīņu par atēkušajām bumbām. Jau līdz lielajam pārtraukumam latvieši ne tikai likvidēja pretinieku pārsvaru, bet arī ieguva psiholoģisko iniciatīvu, kas otrajā puslaikā tika pārliecinoši noturēta rokās, pakāpeniski demoralizējot Vācijas komandy.

Visā spēlē latviešiem pārsvars cīņā pie groziem (atlēkušās bumbas 36-28) un metienu precizitātē (2p. 20/35 – 25/43, 3p. 8/25 – 4/20, 1p. 11/14 – 6/8).

Ričards Aizpurs guva 26 punktus, Ralfs Aleksandrovs 11.

Latvijas U16 izlases galvenais treneris Edijs Šlesers:

“Spēles sākumā vācieši bija mazliet agresīvāki, turklāt nedaudz pārsteidza  ar “īso” sastāvu, malā atstājot savu milzi. Mēs sākām pārāk bijīgi, uzbrukumā ilgi spēlējām garas sadarbības, kuras pretinieki, aizsardzībā mainoties, labi nobremzēja, nedodot daudz iespēju brīviem metieniem.

Kad nokļuvām zaudētājos ar mīnus 16, panika nesākās, tomēr zināms krīzes menedžments bija vajadzīgs. Vienkāršojām uzbrukumu, sakārtojām aizsardzību, sašaurinājām spēlētāju rotāciju. Pārņemot iniciatīvu, mums pārliecība auga, pretiniekiem gāja mazumā.

Šodien vairāki basketbolisti nospēlēja labā līmenī – gan veidojot rezultātu uzbrukumā, kā Ričards (Aizpurs) un Ralfs (Aleksandrovs), gan paveicot derīgas lietas, kā Kārlis (Aumeisters). Bet ticu, ka daudzi savas labākās spēles šajā čempionātā vēl nospēlēs pēdējās dienās. Jau sākot ar ceturtdaļfinālu.”

Eiropas U16 čempionāts (2008./2009. dzimšanas gads)

Astotdaļfināls (13. augustā): Spānija – Bulgārija 104:58, Slovēnija – Itālija 69:87, Lietuva – Turcija 68:77, Grieķija – Polija 68:55, Latvija – Vācija 75:68, Francija – Horvātija 90:59, Serbija – Somija 95:78, Izraēla – Gruzija 94:59.

Ceturtdaļfināls (14. augustā): Spānija – Itālija, Turcija – Grieķija, Latvija – Francija, Serbija – Izraēla

Par 9./16. vietu: Bulgārija – Slovēnija, Lietuva – Polija, Vācija – Horvātija. Somija – Gruzija.

A grupa FIN LAT TUR ESP U-Z V
Somija xxx 54:70 60:84 53:123 0-3 4
Latvija 70:54 xxx 90:85 59:89 2-1 2
Turcija 84:60 85:90 xxx 59:64 1-2 3
Spānija 123:53 89:59 64:59 xxx 3-0 1

B grupa. Bulgārija – Lietuva 40:97, Vācija  – Serbija 69:72, Serbija – Bulgārija 110:59, Lietuva – Vācija 73:54, Bulgārija – Vācija 52:86, Serbija – Lietuva 76:60. Tabula: Serbija 3-0, Lietuva 2-1, Vācija 1-2, Bulgārija 0-3.

C grupa. Polija – Slovēnija 66:81, Gruzija – Francija 49:74, Slovēnija – Gruzija 62:58, Francija – Polija 74:49. Gruzija – Polija 67:62, Slovēnija – Francija 66:99. Tabula: Francija 3-0, Slovēnija 2-1, Gruzija 1-2, Polija 0-3.

D grupa. Izraēla – Grieķija 59:78, Horvātija – Itālija 66:90, Grieķija – Horvātija 77:63, Itālija – Izraēla 65:73, Horvātija – Izraēla 66:94, Grieķija – Itālija 65:53. Tabula: Grieķija 3-0, Izraēla 2-1, Itālija 1-2, Horvātija 0-3.