U16 kadeti: Baltijas kausā uzvara pār Igauniju un 3. vieta

19.07.2024

Latvijas U16 izlase (2008. dzimšanas gads un jaunāki) no trešdienas līdz piektdienai Kauņā piedalījās Baltijas kausa izcīņas turnīrā. Trijās spēlēs izcīnīta viena uzvara – 3. vieta.

Pirmajā dienā Latvijas komanda zaudēja Lietuvas kadetiem – 77:105 (22:20, 39:49, 52:79). No 16 basketbolistiem spēlē piedalījās 11, laukumā pavadot apmēram vienādu laiku.

Latvijas komandai mazliet sliktāka statistika cīņā pie groziem (45-52) un tālmetienos (8/30 – 10/20), mazliet vairāk kļūdu 22-17), kā arī krietni mazāk punktu no soda laukuma (36-56).

Ričards Aizpurs guva 21 punktu un izdarīja 5 rezultatīvas piespēles, Gunārs Grīnvalds 13, Rets Eduards Veinbergs 12+9 atl.

Vēl pirmajā dienā Igaunija – Turcija 76:79.

Ceturtdien, 18. jūlijā, otrajā mačā Latvijas komandas treneri krietni pamainīja sastāvu, malā atstājot pirmā mača rezultatīvākos spēlētājus un dodot iespēju sevi parādīt citiem. Cīņā ar Turcijas komandu trešās ceturtdaļas sākumā tika piedzīvoti lielākie mīnusi (33:44 – 22. minūtē), bet turpinājumā vairākkārt izdevās izvirzīties vadībā  (53:52 – 30. minūtē, 62:60 – 33.). Galaiznākumā – 75:79 (13:21, 30:38, 53:56). Vairāk tālmetienu (13/40 – 3/13) un arī kļūdu (22-17), mazāk punktu no soda laukuma (16-54).

Rihards Čerņevskis guva 21 punktu, Ralfs Aleksandrovs 14+9 atl., Bruno Jēkabsons 13, Raivo Kudrjavcevs 11+ 6 piesp.

Piektdien pēdējā spēlē Latvijas komanda pārspēja Igaunijas kadetus – 82:67 (25:14, 35:33, 63:47). Liels pārsvars cīņā pie groziem (51-33) un vairāk precīzu tālmetienu (10/30 – 6/19). Gunārs Grīnvalds guva 14 punktus un izcīnīja 7 bumbas, Rihards Čerņevskis 12+9 atl.

Lietuva – Turcija 83:73. Noslēguma tabula: Lietuva 3-0, Turcija 2-1, Latvija 1-2, Igaunija 0-3.

Latvijas U16 izlases galvenais treneris Edijs Šlesers:

“Kaujas apstākļos pārbaudījām visus 16 kandidātus. Spēlē ar Lietuvas izlasi labi redzējām mūsu plusus un mīnusus, no kuriem vismaz daļu varam novērst treniņos. Turcijas komanda būs pirmā pretiniece Eiropas čempionātā – zināsim, kas mūs sagaida, uz ko gatavoties.

Turnīra laikā spēlētāju rotāciju ietekmēja mikrotraumas, bet kopumā piecās aizvadītajās spēlēs – arī Rīgā divos mačos ar Ukrainas izlasi – bija labas iespējas novērtēt, kā kurš iekļaujas komandas spēlē un arī mikroklimatā, kā adaptējas starptautiskajā līmenī, kā progresē.

Turpināsim trenēties 16 spēlētāju sastāvā, kandidātu sarakstu saīsināsim pēc nākampiektdien paredzētās spēles ar Gruzijas izlasi.”

Pēc atgriešanās no Kauņas Latvijas U16 izlasei vēl paredzētas četras pārbaudes spēles Rīgā: 26. jūlijā ar Gruzijas kadetiem, kā arī no 2. līdz 4. augustam pārbaudes turnīrā ar Izraēlas, Gruzijas un Vācijas U16 izlasēm.

Eiropas čempionāta A divīzijas turnīru Grieķijas pilsētā Iraklijā (9.-17. augusts) Latvijas komanda sāks A grupā, spēlējot ar Turcijas, Spānijas un Somijas kadetiem. Astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no B grupas komandām (Lietuva, Serbija, Vācija, Bulgārija).

Latvijas U16 izlases kandidāti (2008./2009. dzimšanas gads)