U16 kadetiem otrā vieta Baltijas jūras kausa izcīņā

11.01.2023

U16 puišu izlase Baltijas jūras kausa izcīņā Tallinā uzvarēja divās no trijām spēlēm, izcīnot otro vietu. Komandas labākā spēlētāja balvu saņēma Adrians Andževs.

BJK’2023: U16 kadeti

Komanda LAT EST FIN SWE U-Z Punkti V
Latvija x 81:76 90:71 60:70 2-1 231:217 2
Igaunija 76:81 x 62:72 69:73 0-3 207:226 4
Somija 71:90 72:62 x 68:73 1-2 211:225 3
Zviedrija 70:60 73:69 73:68 x 3-0 216:197 1

Latvija – Somija 90:71 (28:20, 51:39, 73:49)

Latvieši kopš pirmās ceturtdaļas vidus audzēja pārsvaru, aizsardzībā piespiežot pretiniekus bieži kļūdīties un uzbrukumā labi izkārtojot brīvu metienu iespējas. 34. minūtē pārsvars sasniedza 75:53, tikai pēc tam somiem izdevās mazliet samazināt rezultāta starpību.

Uzvarētājiem daudz mazāk kļūdu (19-31) un vairāk pārķertu bumbu (21-10), labāka metienu precizitāte (2p. 18/34 – 23/5, 3p. 9/36 – 4/17, sodi 27/40 – 13/19).

Toms Birste guva 16 punktus, Ralfs Rudusāns 14 (7 atl.), Helmūts Petrovičs 11, Toms Gusarovs 10.

Latvija – Zviedrija 60:70 (20:9, 34:28, 48:49)

Labs sākums, bet ļoti neveiksmīgs otrais puslaiks, kurā izdevās gūt tikai 26 punktus. Nepilnas trīs minūtes pirms beigām komandu izredzes vēl bija vienādas (57:58), bet galotni zviedri aizvadīja krietni precīzāk.

Uzvara cīņā pie groziem (56-47), toties vairāk kļūdu (24-18) un slikta metienu precizitāte (2p. 17/45 – 20/52, 3p. 6/26 – 7/21).

Markuss Berkolts guva 14 punktus un izcīnīja 9 bumbas, Adrians Andževs 12 + 9 atl.

Latvija – Igaunija 81:76 (23:21, 42:43, 57:59)

Zviedrijas izlase saspringtā galotnē ar 73:68 uzvarēja Somijas kadetus, nodrošinot pirmo vietu. Lai ieņemtu otro pozīciju, latvieši varēja pat atļauties zaudēt igauņiem ar 14 punktu starpību.

Spēles lielākajā daļā komandas šķīra vien daži punkti. Pirmajā un trešajā ceturtdaļā vadībā turējās mājinieki, otrajā un ceturtajā – latvieši. 36. minūtē Latvijas komanda panāca lielāko pārsvaru (75:65), ko nosargāja līdz pašām beigām.

Latvieši guva vairāk punktu no soda laukuma (52-36), toties sliktāk uzbruka no tālienes (5/22 – 10/28). Zaudējums cīņā pie groziem (35-40).

Helmūts Petrovičs guva 19 punktus, Adrians Andževs 15 + 6 piesp., Ralfs Rudusāns 15.