U16 kadeti: Francijas barjera pārāk augsta, piektdien pusfināls par 5./8. vietu ar Izraēlu

14.08.2024

Latvijas U16 vīriešu izlase (2008. dzimšanas gads), trešdien, 14. augustā, Grieķijas pilsētā Iraklijā Eiropas U16 čempionāta A divīzijas turnīra ceturtdaļfinālā zaudēja Francijas kadetiem – 41:66 (13:18, 22:37, 33:56) un turnīra pēdējās dienās cīnīsies par 5. vietu. Piektdien “mazajā pusfinālā” plkst.16 Latvijas komanda spēlēs ar Izraēlas vienību. Spēļu video un statistikas tiešraides šeit.

Zaudēta cīņa pie sava groza, kļūdas un neprecīzi metieni – Latvijas komandas neveiksmju saraksts spēlē ar Francijas kadetiem iznāca pārāk garš, lai pretiniekiem uzspiestu nopietnu cīņu par vietu pusfinālā.

Pēc abpusēji mazrezultatīvā sākuma (8. minūtē tikai 9:9) Francijas komandai izdevās iegūt nelielu pārsvaru, tomēr vēl 19. minūtē pretinieki bija “ķeramā” attālumā (22:33 un arī franču uzbrukums nebija nevainojams). Dienu iepriekš spēlē ar Vācijas komandu līdzīgā situācijā ar dažiem precīziem metieniem pietika, lai atraisītos latviešu uzbrukums un nostabilizētos pārliecība visās spēles situācijās. Taču šoreiz droša roka neatradās, un līdz ceturtās ceturtdaļas sākumam rezultāta starpība neapturami auga pretinieku labā.

Visā spēlē atlēkušās bumbas 40-51, to skaitā uzbrukumā 11-20, kļūdas 24-14, 3p. 2/25 – 2/11.

Vairāk par 10 punktiem guva tikai Ričards Aizpurs (11).

Latvijas U16 izlases galvenais treneris Edijs Šlesers:

“Bija liela vēlme tikt tālāk, bet šoreiz tā nerealizējās darbos un varēšanā.

“Uz papīra” uzdevumi šķita vienkārši. Zinājām, ka Francijas basketbolisti aizsardzībā cenšas darboties ļoti aktīvi, tāpēc vajadzēja sargāt bumbu, izvairīties no kļūdām un ar kārtīgu cīņu censties kompensēt pretinieku pārsvaru atlētismā. Nekas no tā neizdevās. Pretinieki parādīja, kā esam strādājuši treniņos, attīstot tehniku, fizisko spēku, ātrumu darbībās un domāšanā.

Pusfināls palika nesasniegts, bet mums vēl priekšā divas vērtīgas spēles, kuras varam izmantot, lai mācītos un, protams, cīnītos par uzvaru un iespējami augstāku vietu. Labi, ka starpā atelpas diena – varēsim atjaunot enerģiju un entuziasmu.”

Eiropas U16 čempionāts (2008./2009. dzimšanas gads)

Astotdaļfināls (13. augustā): Spānija – Bulgārija 104:58, Slovēnija – Itālija 69:87, Lietuva – Turcija 68:77, Grieķija – Polija 68:55, Latvija – Vācija 75:68, Francija – Horvātija 90:59, Serbija – Somija 95:78, Izraēla – Gruzija 94:59.

Ceturtdaļfināls (14. augustā): Spānija – Itālija 76:69, Turcija – Grieķija 65:75, Latvija – Francija 41:66, Serbija – Izraēla 65:56. Par 9./16. vietu: Bulgārija – Slovēnija 65:84, Lietuva – Polija 98:74, Vācija – Horvātija 63:61, Somija – Gruzija 78:75.

Pusfināls (16. augustā): Spānija – Grieķija, Francija – Serbija. Par 5./8. vietu: Itālija – Turcija, Latvija – Izraēla. Pat 9./12. vietu: Slovēnija – Lietuva, Vācija – Somija. Par 13./16. vietu: Bulgārija – Polija, Horvātija – Gruzija.

A grupa FIN LAT TUR ESP U-Z V
Somija xxx 54:70 60:84 53:123 0-3 4
Latvija 70:54 xxx 90:85 59:89 2-1 2
Turcija 84:60 85:90 xxx 59:64 1-2 3
Spānija 123:53 89:59 64:59 xxx 3-0 1

B grupa. Bulgārija – Lietuva 40:97, Vācija  – Serbija 69:72, Serbija – Bulgārija 110:59, Lietuva – Vācija 73:54, Bulgārija – Vācija 52:86, Serbija – Lietuva 76:60. Tabula: Serbija 3-0, Lietuva 2-1, Vācija 1-2, Bulgārija 0-3.

C grupa. Polija – Slovēnija 66:81, Gruzija – Francija 49:74, Slovēnija – Gruzija 62:58, Francija – Polija 74:49. Gruzija – Polija 67:62, Slovēnija – Francija 66:99. Tabula: Francija 3-0, Slovēnija 2-1, Gruzija 1-2, Polija 0-3.

D grupa. Izraēla – Grieķija 59:78, Horvātija – Itālija 66:90, Grieķija – Horvātija 77:63, Itālija – Izraēla 65:73, Horvātija – Izraēla 66:94, Grieķija – Itālija 65:53. Tabula: Grieķija 3-0, Izraēla 2-1, Itālija 1-2, Horvātija 0-3.