U16 kadeti: uzvara pār Somiju, otrdien plkst.13:30 astotdaļfinālā ar Vāciju

11.08.2024

Latvijas U16 vīriešu izlase (2008. dzimšanas gads), svētdien, 11. augustā, Grieķijas pilsētā Iraklijā Eiropas U16 čempionāta A divīzijas turnīra trešajā spēlē izcīnīja otro uzvaru, pārspējot Somijas komandu – 70:54 (22:16, 42:24, 58:38). Otrdien, 13. augustā, plkst.13:30 astotdaļfinālā būs jāspēlē ar 3. vietas ieguvējiem B apakšgrupā Vācijas basketbolistiem. Spēļu video un statistikas tiešraides šeit.

Latvijas komanda pārsvaru sāka audzēt no pirmajām minūtēm. Pirmais izrāviens (22:11) gan tika nobremzēts, tomēr jau līdz puslaika beigām tika iekrāts vērā ņemams pārsvars. Pēc lielā pārtraukuma spēles saturs būtiski nemainījās un latvieši, piesardzības dēļ malā paturot mikrotraumu dabūjušo Ričardu Aizpuru, kontrolēja spēles gaitu. Tikai pēdējā ceturtdaļā somi ar vairākiem precīziem tālmetieniem mazliet samazināja rezultāta starpību.

Uzvarētājiem labāka metienu precizitāte (2p. 20/36 – 13/37, 3p. 5/19 – 8/31, 1p. 15/22 – 4/17), uzvara cīņā pie groziem (44-38), bet pārāk daudz kļūdu 28-25.

Krists Ozers guva 14 punktus un izcīnīja 6 bumbas, Rihards Čerņevskis 13+5 atl., Gunārs Grīnvalds 12.

Latvijas U16 izlases galvenais treneris Edijs Šlesers:

“Izcīnījām divas dažādas uzvaras.

Turcijas komandu pieveicām labā spēlē, un šis panākums bija ļoti svarīgs ne tikai tāpēc, ka izvirzīja otrajā vietā grupā. Lai arī bijām labi aizvadījuši pēdējās pārbaudes spēles, tomēr oficiālā turnīrā ir cita spriedze un likme, tāpēc bija ļoti svarīgi apstiprināt, ka varam sekmīgi cīnīties ar stipriem pretiniekiem.

Spēlē ar Somijas komandu pirmajā puslaikā bija laba aizsardzība. Ielaidām tikai 24 punktus, turklāt lielu daļu no tiem pēc muļķīgām kļūdām. Panācām izšķirošu pārsvaru, tiesa, uzvaras pēcgaršu pabojāja milzīgais kļūdu skaits un tas, ka spēles otrajā pusē katrs sāka darboties par sevi, nesekmīgi cenšoties parādīt savu varēšanu. 16 gados ir jāprot pieņemt pareizus lēmumus un mācīties no savām kļūdām.

Astotdaļfinālā pretī būs Vācijas izlase, ko nesen Rīgā uzvarējām pārbaudes spēlē. Tomēr ne šis rezultāts, ne fakts, ka mēs grupā bijām otrajā, bet vācieši savā četriniekā finišēja trešajā vietā, mūs nepadara par izteiktiem favorītiem. Vācieši ir citāda stila komanda, vairāk tendēta uz spēli soda laukumā. Liela nozīme būs prasmei uzspiest savu gribu, piespiest pretiniekus pielāgoties.

Vairākiem mūsu spēlētājiem ir mikrotraumas, tomēr ir cerība, ka otrdien visi varēs palīdzēt. No pirmajām spēlēm jāpaņem pozitīvais un varbūt mačā ar Somiju piedzīvotais palīdzēs vēl labāk noskaņoties izslēgšanas cīņām.”

Eiropas U16 čempionāts (2008./2009. dzimšanas gads)

Astotdaļfināls (13. augustā): Spānija – Bulgārija, Slovēnija – Itālija, Lietuva – Turcija, Grieķija – Polija, Latvija – Vācija, Francija – Horvātija, Serbija – Somija, Izraēla – Gruzija.

A grupa FIN LAT TUR ESP U-Z V
Somija xxx 54:70 60:84 53:123 0-3 4
Latvija 70:54 xxx 90:85 59:89 2-1 2
Turcija 84:60 85:90 xxx 59:64 1-2 3
Spānija 123:53 89:59 64:59 xxx 3-0 1

B grupa. Bulgārija – Lietuva 40:97, Vācija  – Serbija 69:72, Serbija – Bulgārija 110:59, Lietuva – Vācija 73:54, Bulgārija – Vācija 52:86, Serbija – Lietuva 76:60. Tabula: Serbija 3-0, Lietuva 2-1, Vācija 1-2, Bulgārija 0-3.

C grupa. Polija – Slovēnija 66:81, Gruzija – Francija 49:74, Slovēnija – Gruzija 62:58, Francija – Polija 74:49. Gruzija – Polija 67:62, Slovēnija – Francija 66:99. Tabula: Francija 3-0, Slovēnija 2-1, Gruzija 1-2, Polija 0-3.

D grupa. Izraēla – Grieķija 59:78, Horvātija – Itālija 66:90, Grieķija – Horvātija 77:63, Itālija – Izraēla 65:73, Horvātija – Izraēla 66:94, Grieķija – Itālija 65:53. Tabula: Grieķija 3-0, Izraēla 2-1, Itālija 1-2, Horvātija 0-3.