Visi jaunumi

U16 vīrieši: pret Serbiju labi tikai 26 minūtes, trešdien plkst.22 astotdaļfinālā ar Spāniju

07.08.2023

Dalīties:

Latvijas U16 vīriešu izlase (2007. dzimšanas gads), pirmdien, 6. augustā, Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē Eiropas U16 čempionāta A divīzijā grupas turnīru noslēdza ar trešo zaudējumu, piekāpjoties Serbijas kadetiem – 56:83 (13:15, 35:32, 46:58). Astotdaļfinālā trešdien, 9. augustā, plkst.22 būs jācīnās ar C grupas labāko komandu Spānijas kadetu izlasi.

Serbi turnīru bija sākuši ar mīnus 20 pret Grieķiju, kas Latvijas izlasi pieveica tikai pēdējā minūtē, bet otrajā dienā ar plus 35 sagrāvuši Polijas komandu, kas savukārt ar tādu pašu rezultāta starpību bija pieveikusi Latviju. Šādas svārstības ir raksturīgas kadetu turnīriem, katru spēli liekot uzlūkot kā neprognozējamu iespēju un risku.

Latvijas kadeti apliecināja šo patiesību. Otrajā ceturtdaļā serbu pirmais izrāviens tika likvidēts ar uzviju, no 16:23 panākot 33:26. Pēc lielā pārtraukuma sešas minūtes risināja līdzvērtīga cīņa, rezultātam izaugot līdz 44:44. Taču atlikušajā laikā latvieši piedzīvoja sagrāvi ar 12:39.

Latviešiem zaudējums cīņā pie groziem (30-43), efektīvi uzbrukumi no divpunktu distances (14/24 – 15/32), toties liktāka trīspuntnieku precizitāte (8/37 – 10/28) un daudz mazāk soda metienu (4/8 – 23/26).

Ralfs Rudusāns guva 12 punktus.

Latvijas U16 izlases galvenais treneris Agris Galvanovskis:

“Spēlē ar Poliju neizdevās pilnīgi nekas. Ar grieķiem bija laba spēle, bet iegāza neuzmanības kļūdas. Šodien sākumā serbi spēlēja ar garo sastāvu, kas mums bija izdevīgāks, jo lēnāks. Otrajā puslaikā viņi noņēma garos, paātrināja spēli, savukārt mums pazuda disciplīna un sākās nepiespiestās kļūdas. Pēc mūsu kļūdām pretinieki guva 27 punktus – tā uzvarēt nevar.

No spēles uz spēli mācamies, un kaut kas jau sāk izdoties. Bet – psiholoģiskā un fiziskā spiediena apstākļos trūkst stabilitātes, katru dienu jāmeklē labākais sastāvs. Pretinieku aizsardzība ir daudz asāka, nekā tā, ar kuru mūsu līderi saskaras LJBL. Par katru neuzmanību, atslābuma brīdi seko sods. Piedevām esam viena no mazākajām komandām čempionātā. Pretinieki savelkas groza apkašā, kur pat mūsu garākajiem klājas ļoti grūti. Jātrāpa no tālienes, bet pagaidām tas izdodas stipri viduvēji.

Ar Spānijas izlasi cīnīties būs ļoti grūti. Redzēju viņu spēli ar Vācijas kadetiem – tas jau bija pieaugušo basketbols. Labs pretinieks, lai mācītos. Tomēr kādas sešas komandas te ir mūsu līmenī, tātad izšķirošās spēles vēl priekšā.”

Eiropas vīriešu U16 čempionāts: Skopje (Ziemeļmaķedonija), 5.-13. augusts

Astotdaļfinālā (9. augustā): Itālija – Beļģija, Vācija – Polija, Francija – Melnkalne, Grieķija – Somija, Slovēnija – Ziemeļmaķedonija, Spānija – Latvija, Lietuva – Turcija, Serbija – Izraēla