U16 kadeti: ar pirmo uzvaru nosargāta vieta A divīzijā, turpinājumā par 9. vietu

10.08.2023

Latvijas U16 vīriešu izlase (2007. dzimšanas gads), ceturtdien, 10. augustā, Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē Eiropas U16 čempionāta A divīzijas turnīra mazajā ceturtdaļfinālā pārspēja Ziemeļmaķedonijas  kadetu izlasi – 57:46 (18:26, 22:50, 35:75), nosargājot tiesības A divīzijā spēlēt arī nākamgad. Sestdien plkst.22 pusfinālā par 9./12. vietu jāspēlē ar Turcijas kadetiem, kas ar 85:49 sagrāva Izraēlas komandu.

Daudz azarta un cīņas, bet daudz arī neprecīzu metienu un kļūdu – izdzīvošanas spēles augstā likme negatīvi ietekmēja Latvijas un Ziemeļmaķedonijas komandu snieguma kvalitāti. Latvijas komandai labu epizožu bija vairāk, tāpēc spēles lielākajā daļā latvieši turējās vadībā. Pirmo iegūto pārsvaru (14:5 – 9. minūtē) gan noturēt neizdevās (24:25 – 17. minūtē un 29:31 – 22. minūtē). Taču pēc trešās ceturtdaļas beigās panāktā 49:37 mājinieki spēja panākt tikai 49:46 (34. minūtē). Atlikušajā laikā punktus guva tikai latvieši.

Latvijas komanda pārliecinoša uzvara cīņā pie groziem (72-44, tai skaitā 29(!) bumbas uzbrukumā), tiesa, vairāk kļūdu (21-12). Divpunktnieki 17/44 – 11/47, tālmetieni 7/38 – 4/23, soda metieni 2/5 – 12/23).

Markuss Sipko guva 14 punktus un izcīnīja 7 bumbas, Renārs Jasāns 10+7, Markuss Berkolts 10, Adrians Andževs 9 + 11 atl. + 7 piespēles.

Latvijas U16 izlases galvenais treneris Agris Galvanovskis:

“Ar milzīgu cīņassparu un spēku patēriņu izdarījām, to, kas bija jāizdara. Arī ar zināmu veiksmes palīdzību, jo esam tikuši labā tabulas “zarā”. Mūsu daudzās nepiespiestās kļūdām deva pretiniekiem pārāk daudz iespēju izglābties, tomēr viņi, par laimi, tās nespēja izmantot.

Papildus grūtības šodien sagādāja Helmuta Petroviča un Ralfa Rudusāna traumas. Abi izgājuši no ierindas līdz čempionāta beigām, tāpēc šodien Adrianam Andževam vajadzēja spēlēt visas 40 minūtes bez atelpas, un tas ietekmēja kvalitāti.

Pēdējos divus mačus spēlēsim bez milzīgas spriedzes. Cīnīsimies par uzvarām, izmantojot visus ierindā palikušos spēlētājus.”

Eiropas vīriešu U16 čempionāts: Skopje (Ziemeļmaķedonija), 5.-13. augusts

Pusfinālā: Itālija – Francija, Spānija – Lietuva

Par 5./8. vietu: Vācija – Grieķija, Slovēnija – Serbija. Par 9./12. vietu: Polija – Somija, Latvija – Turcija. Par 13./16. vietu: Beļģija – Melnkalne, Ziemeļmaķedonija – Izraēla

Ceturtdaļfinālā: Itālija – Vācija 75:56, Francija – Grieķija 86:72, Slovēnija – Spānija 79:82, Lietuva – Serbija 66:63

Par 9./16. vietu: Beļģija – Polija 58:76, Melnkalne – Somija 65:74, Ziemeļmaķedonija – Latvija 46:57, Turcija – Izraēla 85:49

Astotdaļfinālā (9. augustā): Itālija – Beļģija 102:72, Vācija – Polija 80:47, Francija – Melnkalne 91:50, Grieķija – Somija 81:70, Slovēnija – Ziemeļmaķedonija 100:65, Spānija – Latvija 100:48, Lietuva – Turcija 73:66, Serbija – Izraēla 70:64