Visi jaunumi

Baltijas jūras kauss: Latvijas kadetiem pirmā vieta

05.12.2023

Dalīties:

Baltijas jūras kausa izcīņā Tallinā Latvijas U16 puišu izlase uzvarēja visās trijās spēlēs un ieguva galveno  balvu. Vasarā Eiropas čempionāta A divīzijā spēlēs Latvijas un Somijas komandas.

Latvija – Somija 88:79 (27:25, 45:40, 69:59)

Latvijas kadeti no pirmās minūtes uzņēmās vadību, ko uz nepilnu minūti atdeva pirmās ceturtdaļas beigās. Lielākais pārsvars tika sasniegts 34. minūtē – 81:63. Pēc piecām minūtēm gan bija tikai 84:79, tomēr somu ofensīva uzreiz tika noslāpēta.

Latviešiem labs guvums ar tālmetieniem (11/31 – 3/12).

Ričards Aizpurs guva 26 punktus (7 atl.), Bruno Jēkabsons 13 (6 piespēles).

Latvija – Zviedrija 96:67 (24:18, 46:33, 66:42)

Latvijas kadetiem pārsvars visā spēles gaitā.

Uzvara cīņā pie groziem (58-45), precīzāki metieni (2p. 25/56 – 22/58, 3p. 9/26 – 3/18), tiesa, daudz kļūdu (29-36).

Ričards Aizpurs guva 20 punktus un izcīnīja 7 bumbas, Rihards Čerņevskis 18+7 atl., Rolands Lavrinovičs 16, Krists Kristers Ozers 10+10 atl.

Latvija – Igaunija 85:78 (21:20, 38:39, 64:60)

Abas komandas bija diezgan pārliecinoši uzvarējušas pirmajos mačos un savstarpējā cīņā noskaidroja turnīra uzvarētājus.

Sižets bija atbilstošs spēles statusam – vadībā pārmaiņus bija abas komandas. Mazliet biežāk neliels pārsvars bija latviešiem, kuri 27. minūtē panāca 62:51. Taču piecas minūtes vēlāk cīņa par uzvaru sākās no gala (64:66). Divarpus minūtes pirms spēles beigām tuvāk panākumam bija mājinieki (73:78), bet atlikušajā laikā punktus guva tikai Latvijas komanda – Rolands Lavrinovičs, Ričards Aizpurs un Raivo Kudrjavcevs panāca 85:78.

Visā spēlē Latvijai vairāk atlēkušo bumbu (53-40) un kļūdu (27-15), kā arī tālmetienu (7/23 – 3/17) un soda metienu (28/42 – 15/28).

Ričards Aizpurs guva 27 punktus un izcīnīja 10 bumbas, Raivo Kudrjavcevs 18+6, Rihards Čerņevskis 11, Bruno Jēkabsons 10.

Citās spēlēs: Zviedrija – Igaunija 55:80, Somija – Igaunija 58:88, Somija – Zviedrija 72:89.

Noslēguma tabula: Latvija 3-0, Igaunija 2-1, Zviedrija 1-2, Somija 0-3.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju atzīts Ričards Aizpurs, Latvijas komandas labākā spēlētāja balva – Raivo Kudrjavcevam.

Latvijas U16 izlase (kadeti; 2008. dzimšanas gads)

Krišjānis Mazburšs 191 Rīga/Basketbola klase – Basket Todi (ITA)